Možnosti prevence syndromu vyhoření, techniky psychohygieny
Absolventi kurzu se naučí včas rozpoznat první projevy syndromu vyhoření a aktivně proti syndromu vyhoření pracovat.
Charakteristika kurzu
Cílem vzdělávacího programu je interaktivní formou poskytnout ucelený pohled na problematiku prevence syndromu vyhoření a naznačit možnosti vyrovnávání se s pracovní zátěží při práci s klienty. Kurz je zaměřen na zmapování individuálních nároků při práci s lidmi, získání poznatků o syndromu vyhoření, jeho projevech, dopadech a možnostech prevence. Kurz obsahuje jak teorii, tak praktická cvičení zaměřená na sebepoznání a hledání zdrojů v prevenci vyhoření. V tomto kurzu se počítá s osobním nasazením účastníků i s individuálním přístupem ze strany lektora.
Hlavní témata kurzu jsou:
Zdroje jako nástroj pro růst osobnosti a psychické odolnosti, syndrom vyhoření – historie, vývoj, osobnostní faktory zvyšující riziko vyhoření, cyklus 12 kritických fází v procesu vyhoření, test k rozpoznání aktuální úrovně procesu vyhoření u účastníků, práce s emocemi a sebehodnotou jako důležitou součástí prevence, očekávání a frustrace v pracovním procesu. Relaxační techniky při práci se stresem.
O kurzu napsali:
„Fajn lektorka, která mě nabila na další rok.“
„Skvělé jako vždy.“
Termín kurzu: 22. 5. 2024
Čas začátku: 09:00
Cena kurzu: 1990 Kč
Délka kurzu: 8 hodin
Kapacita: 16 míst
Volných míst: 7
Místo konání: Institut expertních služeb, Hilleho 5, 60200 Brno - Podaná kavárna
Akreditace MPSV: A2021/0126-SP/PC/PP/VP
Lektoři: Mgr. Nela Mátlová ,
Cílové skupiny: Akreditace MPSV pro - sociální pracovníci v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství; pracovníci v sociálních službách v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství (včetně neformálních pečovatelů), pracovníci v manažerské, řídící funkci
Kurz již proběhl