Informační seminář k Základnímu výcviku recovery koučování 2024/2025


 

Recovery kouč neboli průvodce zotavením je člověk, který zpravidla sám prochází zotavením a využívá svou vlastní zkušenost k pomoci druhým. 

 

Na některých místech v zahraničí tvoří recovery koučové „první linii“ pomoci pro lidi, kteří se dostanou do problémů s drogami či závislostí. Jsou schopni skrze svou vlastní zkušenost navázat důvěrný vztah s druhým člověkem, přirozeným způsobem podpořit jeho/její úsilí při překonávání závislosti a propojit jej/ji s dalšími zdroji podpory.

 

Společnost Podané ruce o.p.s. podporuje vznik a rozvoj sítě recovery koučů v ČR v podobě nabídky Základního výcviku v recovery koučování, kdy první výcvik proběhl již v roce 2019.  I v tomto roce jsme se rozhodli výcvik otevřít, a to od září 2024.

Výcvik obsahuje celkem 120 hodin základního vzdělávacího programu, tvořeného specificky pro lidi s vlastní zkušeností se závislostí – tedy pro budoucí recovery kouče. Zahrnuje sebezkušenost, praktické nácviky a tématické semináře. Součástí výcviku jsou i povinné stáže v rámci sítě drogových a adiktologických služeb

 

Termíny výcviku:

  • září 2024
  • listopad 2024
  • leden 2025
  • březen 2025

Přihlášení do výcviku: 

 

Informace k semináři: 

Seminář proběhne 18. 4. 2024 od 15:00 v Podané kavárně v sídle Společnosti Podané ruce na adrese Hilleho 5, Brno, vchod je z ulice z Náměstí 28. října, kde jsou i místa k parkování. Po zkušenostech z minulých běhů chceme seminář nabídnou i formou online pro ty, kteří jsou z větší vzdálenosti či se nemohou z různých důvodů semináře zúčastnit. Online přenos bude prostřednictvím platformy Zoom. Všem přihlášeným na seminář bude zaslán odkaz k přihlášení.

 

 Obsah semináře:

  • Co je to recovery koučování? (příklady ze zahraničí a vize v ČR) 
  • Představení připravovaného vzdělávacího programu (lektoři, termíny, témata)
  • Zkušenosti absolventů výcviku  
  • Profil účastníka výcvik
  • Diskuze, prostor na otázky

Seminář budou moderovat Zuzana Fialová, Robin Štoček a Martin Boxan, kteří představí lektorský a organizační tým výcviku a zazní také zkušenosti absolventů minulých běhů. 

 

Budeme rádi za Vaši účast, pokud se tak rozhodnete, prosím přihlašte se kliknutím na políčko „Přihlásit na seminář“.

 

Účast na semináři je bezplatná, nicméně z důvodu nastavení systému a potřeby zaslání odkazu na Zoom, je nutné vyplnit přihlášku včetně mailové adresy a fakturační adresy. Pokud nechcete uvádět vysílající organizaci nebo Vaši adresu, nemusíte, stačí do pole napsat jakýkoliv text, např.: „neuvádím“.