(ONLINE) Úvod do systemické práce s páry a s rodinami


Z důvodu stále špatné epidemiologické situace se program bude konat prostřednictvím aplikace Zoom.us. Každému účastníkovi bude zaslána vygenerovaná pozvánka nebo jen URL (internetový odkaz), přes který se připojí. Virtuální místnost bude otevřena od 8.30 hod.

Podmínkou účasti na kurzu je mít k dispozici sám pro sebe PC s kvalitním internetovým připojením a funkční kamerou a mikrofonem (1 účastník na 1 PC). Velmi doporučujeme předtím funkčnost Zoom na Vašem PC vyzkoušet. Pokud takovou možnost nemáte a chtěli byste test provést, kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailové zprávy.

 

Cílem vzdělávacího programu je seznámení účastníků se základním rámcem systemických přístupů a s možnostmi, jak využít těchto přístupů při práci s klienty v sociálních službách. Kurz se věnuje základním dovednostem pro vedení konzultací s párem nebo s celou rodinou, zaměří se na rozvoj schopností účastníků napomáhat při dojednávání cílů spolupráce při párovém a rodinném sezení, účastníci se naučí pracovat se zdroji klienta a systémem v němž se pohybuje (rodina, komunita…), naučí se reflektovat proces práce s klienty. Účastníci se seznámí s otázkami po pozitivních výjimkách, naučí se správně vystavět otázku po zázraku a pracovat s obsahy změny, zvládnout způsob práce se škálovacími otázkami, naučí se udržet rozhovor zaměřený na řešení nikoliv na problém apod. Účastníci získají nejen teoretické znalosti, ale představené techniky si sami vyzkouší na modelových situacích.

Struktura programu:

  • Obecný rámec systemického přístupu a přístupu zaměřeného na řešení.
  • Specifické otázky práce s páry a rodinami – vytváření bezpečí, připojování, neutralita/stranění všem.
  • Dojednávání cílů, zázračná otázka v konzultaci s páry a rodinami.
  • Škálování, otázka po pozitivních výjímkách a cirkulární dotazovaní.

  Registrace

Základní údaje

Osobní údaje

Fakturační údaje

OrganizacíSoukromě

 

Po odeslání přihlášky obdržíte e-mailem automaticky generované potvrzení o přijetí Vaší přihlášky.